Obrázek

Zabírání měst pro frakce

Všemožné informace o frakcích a zabírání měst. Jen pro čtení. Chcete li se s někým pustit do křížku, zvolte volnou diskusi.

Odpovědět
Uživatelský avatar
Powerack
Správce
Správce
Příspěvky: 62
Registrován: 15 úno 2019 17:01
Bydliště: Praha
Jména postav: Admin Powerack www.fonline.cz
Kontaktovat uživatele:

Zabírání měst pro frakce

Příspěvek od Powerack » 15 úno 2019 18:49

Pokud již jste ve frakci a je vás dostatečný počet, můžete se svou frakcí zabírat města a získávat výpalné. Je to velmi jednoduché. Nyní si povíme, co je potřeba udělat, než vyrazíte na svůj první Town Control.

Nejprve je potřeba se řádně ošatit a vyzbrojit, což v praxi znamená, že do města nevtrhnete jen tak v kožených vestách, nebo brahminím brnění, jako na nějakou módní přehlídku. K tomu, aby vás v zabíraném městě respektovali, je potřeba si obléci minimálně kovovou zbroj MKII. Taktéž by jste si měli zvolit vhodnou zbraň. Vtrhnout do nechráněného města v pěkné zbroji je sice dobrý nápad, ovšem pokud si s sebou na obranu vezmete 10mm pistoli, nebo lámací brokárnu, jen se vám vysmějí. Doporučená výbava pro zabírání města je pro smallgunnery alespoň brokovnice HK CAWS, odstřelovací DKSka, nebo nějaká jiná, vylepšená zbraň, jako XLko. Pro biggunnery pak alespoň avenger minigun, LSW, nebo další podobná těžká mrcha. Základní gatling nechte doma, ten má každý druhý a příliš strachu nevyvolá.

Tak a když už jste se tedy oblékli do té slušivé železné, nebo zelené zbroje, je potřeba splnit další požadavek. Je totiž jasné, že dvojice parťáků se autority nechráněných měst nezaleknou. Je tedy potřeba si pro menší města sehnat třetího do grupy (musí být ve vaší frakci) a všichni společně se musíte dostavit k hlavní autoritě nechráněného města. Pro větší města, jako je Broken Hills a Redding je zapotřebí k zabrání města minimálně pět hráčů frakce. Seznam měst a autorit vypíšu níže.

Co je velmi důležité a často se na to zapomíná, je stav vašeho zabíracího vybavení. Je potřeba, aby veškeré vybavení mělo výdrž alespoň 80% / 80%, jinak se zábor pozastaví, protože prostě nemáte dost kvalitní vybavení. Platí to jak pro zbraně, tak pro zbroje a v obou případech je to spodní hodnota.

Když už jste se tedy sešli u příslušné autority a potvrdili, že chcete zabrat a chránit toto město, je potřeba splnit ještě jednu podmínku. Tou je udržení pozic po celých deset minut. Po dobu zabírání města jsou navíc upozorněni všichni hráči všech frakcí, že zrovna vaše frakce se snaží zabrat konkrétní město a tak je potřeba si dávat pozor na nájezdy ostatních hráčů, kteří by se vám mohli pokusit vaše snažení překazit. Je nutné, aby všichni hráči měli v rukou zabírací zbraň, na sobě zabírací brnění a bezpodmínečně musí být po celou dobu online, jinak se zabírání města jednoduše přeruší. Přeruší se taktéž v případě, že kdokoliv z vaší skupiny opustí zabírací zónu (zvýraznění provedete klávesou F10)

Po zabrání města stačí jednoduše čekat a vybírat si pravidelně výpalné z bedny v blízkosti hlavní autority města. Nezapomínejte, že města je nutné sem tam zkontrolovat, jestli jsou stále pod vaši „ochranou“. To zjistíte například v PIP-BOYi, pod záložkou STATUS po kliknutí na statistiky.

Nyní již následuje seznam autorit ve městech, u kterých spustíte Town Control:

Den – Metzger, v domě cechu otrokářů.
Gecko – Harold, v jeho domě kousek od vstupu do města.
Klamath – Slim Picket, v lovecké čtvrti.
Modoc – Jo, v jeho obchodě kousek od vstupu do města.
Redding – Šerif Marion, v jeho kanceláři.
Broken Hills – Markus, stojí u banky FLC.
A ještě si řekněme, co hezkého na nás může čekat v bednách s výpalným:

Den – Zátky: 6.000, 0 – 1 Jet, 0 – 1 super stimpak, 0 – 2 stimpak.
Gecko – Zátky: 6.000, 4 – 6 elektronických součástek, 2 – 3 uranové rudy, 0 – 1 super stimpak a 0 – 2 stimpak.
Klamath – Zátky: 4.000, 1 – 2 kůže zlatého geckona, 1 – 2 kůže geckona, 0 – 1 super stimpak a 0 – 2 stimpak.
Modoc – Zátky: 4.000, 1 – 2 brahminí kůže, 7 – 8 sušeného masa, 0 – 1 super stimpak a 0 – 2 stimpak.
Redding – Zátky: 8.000, 4 – 5 zlaté rudy, 4 – 5 HQ kovu a minerálů, 0 – 1 super stimpak a 0 – 2 stimpaky.
Broken Hills – Zátky: 8.000, 4 – 5 uranové rudy, 4 – 5 HQ kovu a minerálů, 0 – 1 super stimpak a 0 – 2 stimpak.

Výplata výpalného do bedny probíhá každých reálných 30 minut a to i v době, kdy ve hře nikdo není. To sice znamená, že si pro výplatu můžete kdykoliv přijít, nebo ji prostě nějakou dobu nechat, kde je a později si pro ni dojet, ovšem pokud město zabere jiná frakce, zbytečně jim svou kořist předáte zdarma, pokud se jim podaří město obsadit pro sebe. Takže nejvhodnější je odvážet výpalné co možná nejčastěji.


Jsem amatérský překladatel, mapper a skripter tohoto serveru. Sem tam i šroťák. Baví mne jak hru hrát, tak pro ni vytvářet nový obsah a občas i překládat texty.

Odpovědět