Obrázek

Úplný nováček

Zde naleznete podrobného průvodce začátkem hry a základní informace, které je dobré znát. Téma pouze pro čtení. Pokud máte k něčemu připomínky, vytvořte téma ve volné diskusi.

Odpovědět
Uživatelský avatar
Powerack
Správce
Správce
Příspěvky: 60
Registrován: 15 úno 2019 17:01
Bydliště: Praha
Jména postav: Admin Powerack www.fonline.cz
Kontaktovat uživatele:

Úplný nováček

Příspěvek od Powerack » 15 úno 2019 18:43

Asi nejdůležitější otázka, kterou si podle všeho položí každý začínající hráč je, jak vůbec začít hrát, abyste ze hry něco měli. Zde je pár jednoduchých rad, které by vám měli pomoci se začátkem hry a které by jste si opravdu měli prostudovat od začátku do konce.

Jako první, hned po vytvoření postavy a nalogování do hry vylezte ze svého úkrytu a celou lokaci řádně prohledejte. Prozkoumejte též, zda se ve vašem okolí nenachází nějaké lidské (ghoulí) NPC a promluvte si s tím, se kterým to jde. Toto NPC (ať už jde o člověka, nebo o ghoula) vám zadá jednoduchý úkol. Na vás je pouze dostat se do nejbližšího města a předat zprávu jinému NPC. Za toto získáte 400 XP, což je téměř polovina zkušeností potřebných pro další level.

Dále ve městě, kde se právě nacházíte (typicky NCR, HUB, nebo Junktown) vyhledejte postavu farmáře poblíž ohrad s brahminami a přijměte úkol na uklízení ohrad. Je to sice nuda, ale za každou hromádku, kterou uklidíte, dostanete šťavnatý bonus ve formě dalších až 50XP. Mimo jiné se takto rychle dostanete k nějakým zátkám pro začátek a můžete bezpečně expit, dokud je co uklízet.

V chráněných městech jsou budovy označené „FLC“. Jde o banky, kam si můžete své těžce vydřené zátky uložit. Než získáte stan, nebo základnu, je to nejlepší způsob, jak chránit své finance.

Nezapomínejte, že i v zabezpečených městech je šance, že vás někdo okrade, takže pokud máte nějaké důležité předměty nebo hodně zátek, je dobré si je vložit do slotů pro zbraně, tedy do rukou.
Jakmile dosáhnete druhé úrovně postavy a seženete si nějakou zbraň, případně si vytuníte svůj primární skill, můžete se porozhlédnout po mapě světa. Objeví se vám zde lokace „Tent in the Wasteland“, ve které na vás čeká jednoduchý úkol. Ten je následující. NPC vám označí pozici na mapě, kam musíte dojít a vymlátit veškeré nepřátele. Při tom můžete pobrat, co unesete, majitelům to chybět nebude. Mimo jiné si takto přijdete k plně nabité vzduchovce. Tu doporučuji využít, pokud máte jako primární skill „Small guns“. Po splnění úkolu se vraťte oznámit splnění úkolu do předchozí lokace. Tam, poté, co se zadavatel a jeho rodina vytratí, posbírejte vše na zemi. Můžete tak mimochodem zjistit, že vám přenechali svůj stan, tak si jej na bezpečném místě blízko chráněného města postavte a shromažďujte itemy zde.

Nenechte nikoho, aby se k vám přidal na cestě do vašeho stanu. Je možné, že se k vám někdo připlíží a dá na vás follow. Kontrolujte tedy, jestli jste po cestě do stanu opravdu sami (na mapě světa v levém dolním rohu uvidíte jen své jméno). Pokud sami nejste, klikněte na následovníka a vyhoďte ho ze skupiny. Pokud se někdo dostane do vašeho stanu / báze, může vás jednoduše vykrást. A pokud máte u stanu / báze zaparkované auto a zloděj má dostatečně vysoký lockpick, přijdete o mnohem více věcí, protože do kufru auta se toho vejde opravdu hodně.

Jako další jsou na řadě zdroje. Doporučuji se pohybovat kolem městských lokací kvůli sbírání junku, na poušti se dají sehnat flinty a sem tam nějaké to ovoce a pak jsou zde doly blízko chráněných měst, kam si můžete zajít vytěžit nějaké suroviny pro začátek. Pro těžbu potřebujete následující:
Primitive tool – Rozbije se obvykle po první vytěžené surovině, ale je šance, že získáte zpět flint na výrobu dalšího primitive toolu podle hodnoty vašeho štěstí.
Hammer – Rozbije se po několika vytěžených surovinách, ovšem nazpět nezískáte žádné materiály.
Pickaxe – To samé, co hammer.
Super Sledge – Jasná výhra, ale na jeho vykraftění si budete muset nějakou dobu počkat a navíc je potřeba si sehnat specializaci. Poškozuje se podle toho, jak moc ho používáte. Úplně se zničí až v případě, že bylo již jednou či vícekrát opraveno a nemá další durability.

Hledejte encountery skupiny proti skupině kolem chráněných měst. V devadesáti procentech vítězí souboj skupina, která není agresivní a můžete si tak v klidu vylootovat, co po souboji zbyde. Jen se moc nepřibližujte se zbraní v ruce, jinak existuje šance, že vás napadnou také. Tímto způsobem se dá v relativně krátké době získat spousta dobrého vybavení.


Jsem amatérský překladatel, mapper a skripter tohoto serveru. Sem tam i šroťák. Baví mne jak hru hrát, tak pro ni vytvářet nový obsah a občas i překládat texty.

Odpovědět